NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ – NKÜ

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi NKU adı altında 01/03/2006 tarihinde kurulan bir devlet üniversitesidir. Edirne Trakya Üniversitesi’nden ayrılarak yeni bir üniversite kurulmasıyla meydana gelmiştir.

NKÜ daha önceden Tekirdağ’da sadece Ziraat Fakültesi olarak yer alıyordu. Şu anda sekiz fakültesi, üç enstitüsü, üç yüksek okulu, on bir meslek yüksek okulu, çeşitli merkezler ve rektörlük birimleri ile yaklaşık yirmi sekiz bin öğrenci ve yaklaşık beş bin öğretim görevlisi vardır. Merkez kampüsü Tekirdağ Değirmenaltı Mahallesinde bulunur.

Tekirdağ Değirmenaltı Mahallesinde bulunan Namık Kemal Üniversitesi sürekli kendisini geliştirmekte ve yeni binalarıyla büyümektedir. İŞCAN Tekirdağ Kız Öğrenci Yurdu olarak sadece kızlarımıza özel bir apartman dizayn ettik. Tüm çalışan veya okuyan kızlarımız için en güvenilir, temiz ve huzurlu bir barınma ortamını sağlamak için Tekirdağ apart olarak çabalıyoruz. Tekirdağ kız yurdu veya değirmenaltı apart olarak kaliteli ve sıcak ortamlı bir yer arıyorsanız doğru yer Tekirdağ apart.